Leonard Solis

Leonard Solis смотреть последние обновления за сегодня на .

Leonard Solis: Po na ikin mjekët, do na i bëjnë gratë gjilpërat - Shqipëria Live 11 Janar 2021

14439
43
17
00:33:27
11.01.2021

Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ShqiperiaLive#TopChannel

Leonard Solisi rrefen per karrieren dhe jeten - Rudina - 9 Shkurt 2021

5210
39
8
00:40:58
09.02.2021

#Rudina, një program nga autorja dhe moderatorja #RudinaMagjistari, një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! #LeonardSolisi Në këtë situatë aspak të thjeshtë për të gjithë ne, të flasim me mjekë është si një fije shprese në horizont. Sot do të kemi të ftuar mjekun Leonard Solis, ai prej vitesh është drejtues mjekësor i një spitali privat në vend, ka qenë për dy mandate Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Shqipërisë. I angazhua në politikë që prej vitit 1992, ka drejtuar parti politike por ka mbajtur edhe pozicione shumë të rëndësishme në qeveri në një periudhe shumë të tensionuar të vendit tonë. Por me sukses ka arritur rezultate në Sistemin Shëndetësor Shqiptar. Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Leonard Solis i përgjigjet kritikave të Majkos pas vizitës së tij në spitale (11 Shkurt 1999)

395
1
0
00:01:30
28.01.2020

Arkiva - Tv Klan 1998-2012; Pamje nga vizita e Kryeministrit Pandeli Majko ne ambjentet e spitaleve, ne guzhine, ne lavanteri. Pamje te semuret te shtrire ne krevate. Flet Ministri i Shendetesise Leonard Solis. Pas vizitës së Kryeministrit në spital dhe pas kritikës që iu bë Ministrit të Shëndetësisë Solis, duket se diçka do të ndryshojë. Është kritikuar përveç cilësisë së asaj që është ndërtuar si dhe për sallën e gatimit. Edhe lavanteria linte mjaft për të dëshiruar. I gjendur përballë fakteve, kreu i Qeverisë ka bërë që dhe kreu i Shëndetësisë të gjendet përballë kritikave të vërteta. Megjithëse Kryeministri ishte për të përuruar, ai ka kritikuar. Vetë Solis i ka pohuar duke u justifikuar dhe shpjeguar. Megjithatë gjendja e spitaleve tona nga ne dihen mjaft mirë, por çfarë thotë një ditë më pas ministri i kritikuar. "Është një problem i trashëguar prej vite e vite qysh nga koha e Zogut, dhe janë spitale tejet të konsumuara, të amortizuara, të ndertuara pa një strukturë. Gjithçka është çeshtje kostoje. Nuk mund të ndërtosh oaze në shkretëtirë. Brenda një periudhe prej tre vjetësh ne do shohim ndryshime të jashtëzakonshme. Përsa i përket pastërtisë është një diçka që zor se do të falet." Gjithsesi vizita kishte efektet e saj. U desh vizita e parë e Kryeministrit që të sëmurët që do të shtrohen pas kësaj vizite të ndihen më mirë. Gazetare : Holta Zhiti

Ora News - Naten Vone - Me Leonard Solis - 13 mars 2014

248
0
0
01:15:05
15.03.2014

Naten Vone me Jonida Shehu. I ftuar Leonard Solis.

Opinion - Leonard Solis: Ku jemi me koronavirusin? (16 prill 2020)

10661
57
15
00:24:07
16.04.2020

#Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Dita Ime - Viztat qe nuk duhen neglizhuar - Leonard Solis - 23 Shtator 2013 - Show - Vizion Plus

151
0
0
00:20:50
23.09.2013

🤍 🤍 🤍 🤍 Me ide dhe skenar te Rezarta Nikes, nje emision I konceptuar ne formen e nje maratone programore ne dinamiken e se ciles mund te gjesh informacionin e perditshem te nevojshem. Nje format qe permes karakterit informativ dhe social sjell krijimin e nje strukture programore elementet e se ciles nderthuren harmonikisht me njeri tjetrin.

Arrestimi i mjekëve në Shkodër, Leonard Solis në 'Repolitix': U revoltova, drejtësia bëri show

1315
4
1
00:03:23
26.09.2018

Ish-ministri i Shëndetësisë, Leonard Solis e cilësoi të papranushëm arrestimin e mjekëve në Shkodër. I ftuar në emisionin "Repolitix" në Report Tv, Solis tha se drejtësia gjeti të kapë gjahun më të lehtë duke bërë shou, mjekët, të cilët sipas tij janë të pambrojtur. Ish-titullari i Ministrisë së Shëndetësisë tha se tenderat i bën ky dikaster dhe duhet të mbante përgjegjësi për ndalimin e mjekëve dhe akuzat në adresë të tyre. Gjithashtu, Solis e quan të tepruar edhe ndërhyrjen e policisë në ambientet e brendshme të spitalit ku edhe arrestoi mjekët. U revoltova nga arrestimi i mjekëve. Dhe një sistem drejtëise që nuk funksionion ashtu siç është është si rrjeta e merimangës, ngecin mizat, ujku dhe ariu e çajnë. Kanë kapur gjahun më të lehtë, që është doktori dhe bëjnë shou. Çdo qime trupi mu ngrit përpjetë nga ajo që pashë. Është një turpërim. kush ua paguan atyre familjeve atë lloj shqetësimi. Tenderat i bën Ministria. Policia nuk duhet të ndërhynte në spital. Është stok që e kontrollon dhe menaxhon Ministria e Shëndetësisë. Leonard Solis, ish-ministër i Shëndetësisë Gjykata e Shkodrës rrëzoi akuzat e prokurorisë për shpërdorim detyre dhe liroi mjekët Luan Dragusha dhe Përparim Çela, infermierin Renato Kepi si dhe farmacisten Karmen Kaçulini.

Leonard Solis në ditën e shëndetësisë - (7 Prill 2000)

267
0
0
00:00:55
15.01.2020

Arkiva Lajme - Tv Klan 2000 Leonard Solis, ministër i Shëndetësisë:- “I bëj thirrje të gjithë popullit shqiptar te dhuroj gjak për të mirën e të gjithëve, për të shpëtuar jetë. Ministria e Shëndetësisë do të jetë krejtesisht në dispozicion të tyre për të garantuar cilësinë e këtij gjaku”. Gazetarja:- Cilat janë sëmundjet më të përhapura dhe shkaqet e tyre? Leonard Solis, ministër i Shëndetësisë:- “Sëmundjet më të përhapura që kanë nevojë në mënyrë kronike për gjak janë talasemikët, ku dihet që është sëmundje mesdhetare e lindur dhe që ka probleme të mëdha si në Qipro dhe në Spanjë, Greqi, Itali, po ashtu edhe në Shqipëri, sidomos në zonën e jugut të Shqipërisë. Kjo është një sëmundje e trasheguar dhe që ka nevojë në mënyrë periodike për gjak”. Ndërkohë që në Shqipëri përveç të plagosurve nga armët, gjak kërkojnë edhe ata që bëjnë operacione, rreth 280 hemofilik dhe 230 talasemik, që janë konsumator të rregullt./tvklan.al Gazetare – Holta Zhiti

Leonard Solis sqaron akuzat ndaj PBDNJ - (6 Shtator 2000)

310
0
0
00:01:32
21.08.2020

Lajme Arkiva - TV Klan 2000 Nuk ka shitje apo blerje kandidatësh, por lajthitje të disa njerëzve anormal. Sekretari i Partisë së të Drejtave të Njeriut, njëkohësisht Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis, tha sot për Klan, se fushata e partisë së tij tashme ka hyrë në fazën e saj të formuar. Janë caktuar kandidatët për kryetar komunash dhe bashkish në të gjithë vendin, por sigurish në jug ata bashkë me shoqatën OMONIA, pretendojnë të fitojnë në disa bashki. Leonard Solis:- “Në të gjithë Shqipërinë mendojmë se do të dalim mirë dhe jemi optimistë. Për kryetar bashkie në rreth 9 bashki ne jemi optimistë”. Përsa i përket akuzave ndaj kreut të partisë Melo, nga një anëtar i kryesisë në Himarë, Solis shpjegoi: Leonard Solis:- “Se çfarë përfitimesh ka zoti Melo, unë mund t’ju them që ka prej 30 vjetësh me 50 metra katror shtëpi, në një kohë që ai mund të merrte shtëpi dhe për probleme të tjera as që bëhet fjalë dhe njeriu në zemërim e sipër mund të flasë gjithçka. Unë iu deklaroj edhe njëherë që zgjedhjet janë bërë shumë të pastra dhe koalicioni parti dhe OMONIA ka funksionuar normalisht”. Për Solis çdo akuzë që bëhet nga njerëz të papërgjegjshëm, nuk ndikon aspak as në marrëdhëniet me ambasadën greke, e cila sipas tij nuk ka asnjë dijeni rreth akuzuesit për shit-blerje kandidatësh./tvklan.al Gazetar – Eduart Frangaj SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Wake Up/Leonard Solis: Thamë para kohe ujku, ujku, tani që ujku erdhi po e mbyt sistemin shëndetësor

973
6
0
00:18:58
23.07.2020

Në Ballkan pandemia COVID-19 ka fituar terren frikshëm. Vendi më i prekur mbetet Rumania, por kurba virale vazhdon të ngrihet kudo: në Kosovë, Serbi, Maqedoninë e Veriut, Bosnje e Shqipëri. Ndërsa Mali i Zi ka rikthyer sërish gjendjen e pandemisë, pavarësisht se ishte shpallur vend pa COVID-19. I gjithë rajoni njofton për rekorde të reja infeksionesh dhe shtim masiv të numrit të tyre pas heqjes së masave të karantinës. Pavarësisht strategjive të përzgjedhura nga vendet ballkanike, por edhe korrupsionit dhe mungesës së transparencës, një nga arsyet kryesore që ky virus ka dalë jashtë kontrollit duket se është edhe pakujdesia e shumë njerëzve dhe mospërfillja e rregullave të COVID-19. "Është e vërtetë që një pjesë e kësaj situate vjen dhe nga sjellja e keqe apo e shprehive që kemi ne si popull apo në përgjithësi vendet e Mesdheut. Ne jemi njerëz të nxehtë, bërtasim shumë, pështyjmë shumë, teshtijmë shumë, tregojmë baracaleta dhe një baracaletë e treguar bukur kur ke 5 veta që të dëgjojnë me gojë hapur ua ke ngjitur ndërkohë virusin të 5-ëve. I kemi këto sjellje të këqija; grumbullime në pishina, grumbullime në bllok. Ne kemi qenë një sustë e tendosur, nuk e kuptuam se nuk ishin thjesht 3 muaj, ndaj u lodhëm shpejt. U ekzagjerua paksa me shtrëngimin dhe mbylljen e jashtëzakonshme në fazën e fillimit ku thoshim ujku, ujku por ujku nuk erdhi dhe tani që ujku ka ardhur, jemi realisht në një situatë që po rëndohet, gjithnjë e më tepër. Unë shikoj çdo ditë mushkëri të ngarkuara, gjithmonë e më tepër ka teste pozitive;virusi po vjen si ai orteku i dëborës që në fillim e bën hapin më të vogël e pastaj rrugës më të madh dhe po bën një lëvizje njëtrajtësisht të nxituar, duke bërë të mundur bllokimin dhe mbytjen e sistemit shëndetësor. Ndaj secili duhet të kujdeset për veten që të kujdesemi edhe për të tjerët."- tha mjeku Leonard Solis. Megjithëse ka një situatë të re dhe shumë të rrezikshme të infeksionit nga COVID-19, strategjia e testimeve mbetet e njëjtë si gjatë izolimit kur numrat e të prekurve me COVID ishin më të ulëta. Si mjek dhe si ish-Ministër i Shëndetësisë, Solis ka kërkuar me forcë liberalizimin e kryerjes së testeve, jo vetëm tamponit por edhe testeve serologjike. Gjithashtu është shprehur se duhen krijuar shumë qendra për kryerjen e testimeve dhe marrjen e mostrave, të cilat mund të analizohen edhe në rrethe. Po sa e mundshme është kjo gjë, në këtë fazë të pandemisë? "Një gabim i pafalshëm i qeverisë është moslejimi i strukturave private që të bëjnë tamponin. Sot është një tmerr i vërtetë për një njeri që kërkon të bëjë tamponin. Jo çdo njeri që kërkon të bëjë tampon mund ta bëjë sepse ka indikacione; kur ka temperaturë kur ka shenja të virusit, kur ka një histori kontakti etj. Nga ana tjetër spitali është objekt i rëndësisë së veçantë në të gjithë botën. Duhet të mbrohet shëndeti i individit dhe çdo person që hyn në spital faqja e parë e kartelës duhet të jetë testi COVID-negativ dhe pastaj të hyjë në spital dhe të kryejë ekzaminimet. Kjo duhet të jetë e detyrueshme jo me qejf e bëj se bëj. Çdo mjeku, një herë në javë ose një herë në dy javë i duhet bëre testi sepse mjeku është i rrezikuar dhe njëkohësisht i rrezikshëm për të tjerët për ta përhapur virusin. Për pacientët që do t'i nënshtrohen një ndërhyrje kirurgjikale duhet me patjetër t'u bëhet testi. Bërja e testit COVID nuk është privilegj por është detyrim i shtetit". Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

Leonard Solis deklaron se nuk do të lejohen spekulime me çmimin e ilaçeve - (18 Shkurt 2004)

202
0
0
00:01:41
04.06.2022

Lajme Arkiva - TV Klan 2004 Nuk do të lejojmë që të vazhdojë tregtia e pandershme e barnave, duke bërë që farmacistët të pasurohen mbi jetën e shqiptarëve. Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis ka deklaruar gjatë një konference për shtyp, se pavarësisht nga kostoja, nuk do të lejohen spekulime me çmimin e shitjes së medikamenteve të ndryshëm. Leonard Solis:- “Ndalimi i kontrabandës të medikamenteve, nëpërmjet forcimit të strukturave të kontrollit do të jetë prioriteti ynë. Ne duhet ta lejojmë farmacistin, për të siguruar marzhin e tij të fitimit, por nuk do të lejojmë kontrabandën, tregtinë e pa ndershme, shitblerjen e ilaçeve si domatet, rritjen e çmimeve sipas dëshirës, duke rënduar në xhepat e pacientëve shqiptarë. Unë di të vegjetojë në karrigen elektrike ku jam ulur, sepse jam vegjetarian nga natyra edhe mund të përgëzohem edhe mund të detyrohem, por e gjitha kjo do të jetë afat shkurtër”. Ministri Solis iu është kundërpërgjigjur akuzave që kanë bërë për shkarkime të padrejta siç ishte rasti i drejtoreshës së farmaceutikës në ministri. Leonard Solis:- “Jam shumë i kënaqur që e kam shkarkuar dhe mendojë që kam fituar vite të tëra kohë duke shkarkuar atë njeri, jam jashtëzakonisht i kënaqur dhe i kam të gjitha argumentet, që njerëz të tillë duhen hequr vazhdimisht”. Objekti i konferencës ishte prezantimi i reformave që kjo ministri ka vendosur të zhvillojë në sistemin shëndetësor gjatë vitit 2004. Ministri Solis dhe drejtori i QSUT Mihal Taso, kanë deklaruar se do të bëhet një ndërhyrje radikale në sistemin shëndetësor shqiptar./tvklan.al Gazetare – Elja Zotka SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

"Turp për Najadën që u rreshtua" Shpërthen Solis: Infektivi detashment i Rilindjes, u vunë në rresht

31887
178
64
00:08:29
26.03.2021

Emisioni i plotë: 🤍 Të Paekspozuarit nga Ylli Rakipi në MCN TV. Të ftuar: Leonard Solis, Ilir Alimehmeti,

Wake Up/ Mjeku Leonard Solis: "Unë do ta bëj vaksinën por jo vaksinën që solli Edi Rama"

1467
5
4
00:03:36
19.01.2021

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

Leonard Solis për klinikat e transplantit (6 Shkurt 2004)

67
0
0
00:01:51
15.06.2022

Lajme Arkiva 2004 Ministria e Shëndetësisë deklaron se nuk ka dhënë asnjë liçensë për hapjen e ndonjë klinike për transplantimin e organeve. Ministri i Shëndetësisë, Leonard Solis, ka thënë gjatë një interviste se nuk është liçensuar asnjë klinikë e tillë duke hedhur poshtë lajmin e publikuar përpara disa ditësh nga një gazetë italiane se në dy qytetet të Shqiprisë funksionojnë klinika ku bëhët transplantimi i organeve të fëmijve të trafikuar. Leonard Solis: “Legalisht nuk egziston e liçensuar nga Ministria e Drejtësisë, asnje lloj klinike me kto parametra. Ë aktualisht jemi duke bërë dhe një kontroll për të verifikuar mundsinë teorike, qoftë edhe teorike, pavarisht se duket tepër, tepër e vështirë transportimi i organeve në ato parametra.” Solis ka shpjeguar se klinikat private të liçensuara kontrollohen në mënyrë të vazhdueshme. Leonard Solis: “Ato që janë të liçensuara vërtet që nuk e kanë apsolutisht këtë kapacitet. Megjithatë ne po vazhdojmë investigimet tona.” Ndërkohë që të hapësh një klinikë private në Shqipëri nuk është shumë e vështirë. Shefja e Sektorit të Liçensimit të Aktivitetit Privat në Ministrinë e Shëndetësisë, Vasilika Xhafa, shpjegon proçeduart që duhen ndjekur për të marrë një liçensë të tillë. Vasilika Xhafa: “Ndër kriteret kryesore është diploma e fakultetit, çertifikata e specializimit, eksperienca në punë që ne i kemi kritere të përcaktuara, kushte të përshtatshme higjeno-sanitare, aparatura bashkëkohore dhe gjithçka tjetër që i duhet një aktiviteti privat në shhëndetsi për t’u kryer normalisht.” Zonja Xhafa shpjegon se ligji e lejon liçensimin edhe të klinikave për transplantimin e organeve, por deri tani asnjë nuk ka bërë kërkesë për hapjen e një të tille./vklan.al SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Ministria e Shëndetësisë, Leonard Solis - (8 Tetor 1999)

139
0
0
00:01:20
01.05.2020

Arkiva Lajme - Tv Klan 1999 Futja e sistemeve të shpejta të informimit të strukturën e Ministrisë së Shëndetësisë është një nga përparësitë për synimet për të sotmen dhe të ardhmen. Në 17 rrethe të vendit tashmë funksionon sistemi alert ose sistemi i mbikqyrjes së shpejtë i bazuar në lidhjet me e-mail, çka bën të mundur dhëniet dhe marrjen e informacionit nga zonat që mund të jenë vatrat e epidemive. Për Tv Klan prononcohet Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis, si dhe zoti Luigi Milorin. Leonard Solis, Ministri i Shëndetësisë:- “Mendoj që ky sistem informimi i cili është i mbështetur fuqimisht nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe që mori jetë gjatë krizës së Kosovës, do të shtohet dhe do të zgjerohet për të përfshirë të gjithë Shqipërinë. Nuk mundet më të anashkalojmë asnjë situatë epidemiologjike. Kjo na bën të marrim masa dhe të japim informacion të saktë”. Zoti Luigi Milorin shprehet se e ardhmja e këtij bashkëpunimi synon në shtrirjen e këtij sistemi në të gjithë Shqipërinë. Kjo kërkon të përqëndrohemi në dy drejtime, së pari në forcimin e laboratorëve të rretheve për të diagnostikuar shkaktarët e sëmundjeve dhe së dyti në trajnimin e punonjësve të Shëndetit Publik të rretheve për të qenë të aftë të përballojnë detyrat e tyre./tvklan.al SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

LEONARD SOLIS

146
0
0
00:03:42
01.02.2011

beisbol

Wake Up/ Leonard Solis: "Pasaporta digjitale e vaksinimit më shumë do t'i dëmtonte shtetet"

748
4
1
00:17:13
19.01.2021

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

Arena - Leonard Solis: Mos pështyni në rrugë, është vrasëse!

880
6
1
00:00:29
11.03.2020

#tvora #rtvoranews Ish-ministri i Shëndetësisë, mjeku Leonard Solis, i ftuar në Arena në Dritan Hila në RTV ORA, ka bërë apel që qytetarët të mos pështyjnë në rrugë, pasi sipas tij, kjo gjë është vrasëse. Solis: Mos pështyjnë mor burrë, e kanë pasion, sport kombëtar, edhe gratë me buzëkuqe. Dhe kur tamponi të del negativ, thonë që duhet aspiruar, dhe doktori e tha shumë mirë, dhe duhet marrë thellë, këta ta nxjerrin vetë, në mes të rrugës, është masive. Hapin dyert e makinave, atë punë bëjnë në mëngjes, është e frikshme, gra e burra, e kanë shprehi, kjo është vrasëse. Për më shumë lexoni në: 🤍 Ndiqni emisionin e plotë këtu: 🤍 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍

Leonard Solis kritika mjekeve te QSUT për marrjen e ryshfeteve - (23 Korrik 2004)

177
0
0
00:01:54
19.09.2022

Lajme Arkiva - TV Klan 2004 Ministri i Shëndetësisë kritikon ashpër mjekët e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Solis i ka kërkuar atyre që të heqin dorë nga marrja e ryshfeteve dhe të jenë më profesional dhe human në punën e tyre. Leoard Solis: “Mos e përdorni QSUT pa dashuri, Duhet ta doni shumë më tepër vendin e punës, mos e shikoni QSUT si një lopë që vetëm duhet mjelë, duhet të keni të njëjtën dashuri, të njëjtën dashuri, të njëjtin idealizëm siç keni pasur dhe jo për të ardhur në një kioskë, por duhet ta dashuroni vendin e punës, ta dini që aty kaloni gjysmën e jetës”. Këto kritika Solis i ka bërë gjatë një takimi të organizuar nga Instituti i Sigurimeve të kujdesit shëndetësor, ku u diskutua për financimin e ekzaminimeve unikale terciale. Sipas drejtorit të këtij instituti, duke filluar nga data 1 Gusht, të gjithë personat që paguajnë sigurimet shëndetësore, do të paguajnë vetëm 10% të çmimit për ekzaminime të tilla si skaner, mamogramë, rezonancë magnetike, apo ekzaminime të tjera, të cilat deri tani i kanë kryer kundrejt çmimeve marramendëse. Gjergj Leka: “Shqiptarët akoma nuk janë ambientuar me librezën e sigurimeve të shëndetit, e cila iu jep shërbime falas për sigurimet shëndetësore, pasi skema ka qenë pjesërisht e përfshirë. Deri më sot janë rreth 1 milion shqiptar, të cilët zotërojnë një librezë shëndeti”. Sipas Lekës, fëmijët deri në moshën 12 vjeç, invalidët, veteranët, apo të sëmurët me turbekuloz, këto ekzaminime mund t’i bëjnë falas në spitalet shtetërore. Ndërkohë për personat e pasiguruar çmimet që ofrojnë spitalet për 11 lloje ekzaminimesh janë këto./tvklan.al Gazetare: Elja Zotka SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Leonard Solis pas akuzave të Nanos (1 Qershor 2004)

193
1
0
00:02:11
06.08.2022

Lajme Arkiva 2004 Investimet publike në disa prej ministrive të kritikuara nga kryeministri Nano nuk janë kryer për shkak të lëvrimit të vonët të buxhetit të shtetit, kjo është arsyeja që pohojnë disa ministra të cënuar. Ministria e Energjitkës, Arsimit, Transporteve, Shëndetësisë nuk kanë përfunduar në kohë tenderat e planifikuar, ndërkohë që nga buxheti i shetit ishin parashikuar investime të tjera. Pas kritikave të ashpra që kryeministri Nano iu drejtoi 4 ministrave për mosrealizim të investimeve publike, disa prej tyre nuk janë përgjigjur në kamera, por kanë pohuar se pjesa më e madhe e tenderave janë kryer. I vetmi ministër që pranon vërejtjet dhe i bën publike ato është i shëndetësisë Solis. Ai shprehet se 30% e tenderave të pakryer deri më tani do të realizohen në afatin e dhënë. Leonard Solis: “Nuk bëhet fjalë për cilësi, për shkelje, për asnjë lloj problemi. Bëhet fjalë që, përse nuk janë realizuar tenderat dhe nuk janë shpallur fituesit, pra një ecje të avashme, bëhet fjalë për kohën. Qeveria e shtyu këtë afat në 100% e tenderave. Në Ministrinë e Shëndetësisë do të garantohen që do të kryhen. Ministria e Shëndetësisë nuk është në rregulll me matricën, sepse ka realizuar 70% të blerjeve, por jemi më mirë se çdo vit tjetër që brënda periudhës së muajit maj të jemi në prokurim me 70% , jemi më mirë se çdo vit tjetër. Vërejtje e kryeministrit është e drejtë.” Ministri Poçi pohon se 13% e tenderave, jo shumë të rëndësishëm, janë zhvilluar ndërsa investime në rrugë janë realizuar në masën 80%. Sipas tij, buxheti i lëvruar dy muaj më parë s’ka lënë hapësirë të afrohen firma për tendera. Kryeministri Nano ka kërkuar nga ministrat të marrin masa disiplinore deri në shkarkime për personat përgjegjës që janë sekretarët e përgjithshëm, të cilët kanë detyrën e kryetarit në komisionin e prokurimeve. Kryeministri është në pritje të informimit të masave apo edhe shkarkimeve të bëra, afati i lënë është dyditor. /tvklan.al SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Lajme Arkiva - Leonard Solis flet per pagesat ne spitale (27 tetor 1998)

93
0
0
00:01:23
13.05.2019

Arkiva - Tv Klan 1998-2012; Pamje Leonar Solis interviste, pamje bebash ne inkubator, mjek, pacient. Ministri i Shendetësisë,  Leonard Solis urdhëron që të gjithë pacientët që tejkalojnë shërbimin ambulator do të paguajë një tarifë në spital dhe maternitete për shërbimin e tyre, pasi sipas tij quhen pacientë të jashtëm. Ministri përcakton që gratë shtatëzëna duhet të vizotohen në qëndrat shendetësore e më pas të paraqiten në maternitet gjë që nuk e bëjnë dhe që shkakton probleme.  "Shpeshherë shohim që ka shmangie nga kjo procedurë dhe shumë prej tyre grave kalojnë në spital duke shmangur këto hallka dhe duke shkaktuar dy gabime. Problemi i parë është që humbet ndjekja e rregullt e gruas nga mjeku i saj dhe problemi i dytë është që spitalet e Tiranës kanë një kosto të veten të planifikuar për pacientët e saj.  Kjo na shkakton probleme edhe në pagesa." - u shpreh Solis. Pavarësisht se ky rregull ka qënë vendosur më herët, nuk ka gjetur hapësirë për tu zbatuar.  Gazetar : Eduart Frangaj Follow #RTVKlan Online Për më shumë klikoni: 🤍 Facebook – 🤍 Instagram - 🤍 Twitter - 🤍 © 2019 RTV Klan

Ish-ministrit te Shendetesise i rrjedhin djerset kur shikon bashkeshorten e tij: Si ka mundesi?

191620
784
85
00:05:21
09.02.2021

I ftuar tek emisioni “Rudina” në Tv Klan ka qenë mjekun Leonard Solis, ai prej vitesh është drejtues mjekësor i një spitali privat në vend, ka qenë për dy mandate Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Shqipërisë. I angazhua në politikë që prej vitit 1992, ka drejtuar parti politike por ka mbajtur edhe pozicione shumë të rëndësishme në qeveri në një periudhë shumë të tensionuar të vendit tonë. Por me sukses ka arritur rezultate në Sistemin Shëndetësor Shqiptar. Gjatë intervistës Solis ka folur për situatën e koronavirusit në Shqipëri, ku shprehet se jemi në pikun e pandemisë, gjendja është serioze, neglizhenca e njerëzve është bërë edhe më e madhe dhe spitalet janë të tej mbushura. Përsa i përket vaksinimit, ka problematika në të gjithë botën dhe me shumë mundësi në Shqipëri do mbërrijë në fund të vitit, ai thotë se për fat të keq do detyrohemi të mbajmë maskat për një kohë të gjatë. Por kur mjeku u pyet për jetën e tij personale ai u step dhe nuk preferoi që të flasë apo të tregojë diçka më shumë. Kur u pyet për bashkëshorten ai tregon se kanë 30 vite martesë por nuk dëshiron të tregojë më shumë për jetën e tij personale. Ai tregoi se babin e tij e ka me kombësi greke por në moshën 15 vjeç ai ka ardhur në Shqipëri dhe vetëm në vitin 1993 ai ka njohur fisin e të atit kur ishte sekretar i përgjithshëm i Partisë Bashkimi për të drejtat e njeriut. Moderatorja Rudina Magjistari duke ditur natyrën e mjekut i cili nuk preferon të flasë për jetën e tij personale, ka arritur të realizojë disa videomesazhe me bashkëshorten, vajzën dhe djalin e tij. Kur u shfaq bashkëshortja e tij në ekran u habit dhe pyeti si ka mundësi që të ndodhë diçka e tillë. Bashkëshortja e tij e konsideron Leonardin si një njeri human dhe me vlera që janë të rralla të gjendet tek njerëzit e ditëve të sotme. Ajo shprehet se ka bërë sakrifica të mëdha gjatë pandemisë së Covid-19, i ka qëndruar pranë miqve, shokëve dhe njerëzve të tjerë që kishin nevojë për ndihme dhe telefoni i tij nuk pushon kurrë. Ai përpiqet që të japë mbështetjen dhe këshilla tek të gjithë. Ndër të tjera ajo shton se kanë krijuar një familje mjaft të bukur dhe kanë dy fëmijë që i kanë bërë shumë krenarë. Leonardi gjatë kohës që po shihte videomesazhin filloi të djersitej tek balli dhe nuk preferoi ta komentonte duke e anashkaluar dhe rihapi bisedën e Covid-19. Në videon e dytë ka qenë vajza e tij i cili u habit edhe më shumë duke zënë kokën me dorë dhe duke thënë obobo. Videomesazhi i tretë ishte i djalit të tij i cili studion në Gjermani dhe punon njëkohësisht si mjek. Ai shprehet krenar për fëmijët e tij dhe i lumtur për zgjedhjet që kanë bërë. Për më shumë ndiqni videot. /tvklan.al #Rudina, një program nga autorja dhe moderatorja #RudinaMagjistari, një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Lajme Arkiva - Leonard Solis per trajnimin e mjekeve (16 tetor 1998)

112
0
0
00:01:31
06.05.2019

Arkiva - Tv Klan 1998-2012; Pamje Ministria e Shendetesise, ministri Leonard Solis interviste. Ministri Leonard Solis në bashkëpunim me OBSH (Organizata Botërore e Shëndetësisë) do të bëjë trajnimin dhe specializimin e mjekëve në vend. Sipas tij nuk do të ketë më trajnime jashtë vendit ku shoqërohen dhe me harxhime të tepërta. ” Deri më sot në dërgonim njerëz për tu trajnuar për menaxhimin e spitalit jashtë shtetit kurse tani në bashkëpunim me Fakultetin e Mjekësisë do i bëjmë këtu këto trajnime. Ekziston një projekt nga Banka Botërore në Shqipëri në sistemin shëndetësor për trajnim e tyre dhe po vazhdon trajnimi i drejtuesve për administrim dhe menaxhim spitalor. “   Solis siguron se nëpërmjet ketyre trajnimeve , spitalet do të drejtohen dhe menaxhohen më mirë në të ardhmen. Gazetar : Eduart Frangaj Follow #RTVKlan Online Për më shumë klikoni: 🤍 Facebook – 🤍 Instagram - 🤍 Twitter - 🤍 © 2019 RTV Klan

Leonard Solis, penalizime për mjekët që kanë shkelur kontratat në rrethe - (14 Prill 2004)

104
0
0
00:01:48
06.07.2022

Lajme Arkiva - TV Klan 2004 Mjekët që kanë nënshkruar kontrata me rrethet e tyre për të punuar, pasi specializohen për 5 vjet në këto qytete dhe më pas nuk janë kthyer aty për të punuar, do të penalizohen. Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis në një intervistë dhënë për TV Klan ka deklaruar, se në shumë rrethe të vendit ka mungesa mjekësh dhe kjo ka ardhur për shkak se shumë prej atyre që kanë nënshkruar kontrata me rrethet e tyre, ose rrinë në Tiranë, ose fillojnë punë në klinika private. Leonard Solis: “Na rezulton, që në 75% të rasteve kjo kontratë është e paefektshme dhe nga ana tjetër, institucioni, ky spital periferik ka paguar specializantin në fjalë nga fondet e tij, për 4 vjet rresht me rrogë, pra nga njëra anë kemi një detyrim të spitalit, i cili realizon kontratën duke e paguar dhe menjëherë pas përfundimit mjeku nuk kthehet më në këtë vend dhe ne tashmë kemi nxjerrë urdhrin duke parë që ka një inefektivitet maksimal dhe duke na ngelur zonat bosh, ne kërkojmë nga të gjitha spitalet të cilët janë pagues të trajnimit të këtyre mjekëve, që t’i ndjekin këto kontrata në rrugë ligjore, duke i hedhur në gjyq dhe duke i detyruar ose të kthejnë lekët, ose këta mjekë të kthehen të shërbejnë për të përmbushur kontratën 5 vjet”. Solis ka pohuar se për këtë arsye në shumë rrethe, kryesish në jug mungojnë edhe shërbimet bazë, pasi nuk ka mjekë. Leonard Solis: “Unë po ju them, që sot Tepelena është pa pediatër, Kolonja është pa pediatër, Tropoja ka mungesa të theksuara në mjekë të specialiteteve të ngushta për të cilat populli ka nevojë”./tvklan.al Gazetare – Elja Zotka SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Opinion - Vrasesi me i madh ne Shqiperi

23383
107
8
00:02:41
16.04.2020

#Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Dr.Leonard Solis: Vrasesi me i madh ne Shqiperi jane semundjet kardiovaskulare. Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Opinion - Shendetesia dhe Problemet e saj (06 dhjetor 2007)

777
2
0
02:15:20
28.08.2019

Shëndetësia është një ndër problemet më shqetësuese për vendin tonë që prek secilin prej nesh dhe cilësinë e jetesës. Por pavarësisht rëndësisë së shëndetësisë, ende pak flitet për të. Për të diskutuar lidhur me këtë temë kaq delikate ishin të ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan Leonard Solis ish-ministër i Shëndetësisë, Nard Ndoka ministër i Shëndetësisë, Fatos Lubonja publicist, Elvana Hana drejtoreshë e ISKSH, Halim Kosova drejtor i "Mbretëresha Geraldinë", Petrit Vasili ish-zv.ministër i Shëndetësisë. “Është blof që shkruhet nëpër libra që shëndetësia është prioritet, asnjë deri tani nuk e ka parë si prioritet këtë fushë. Aplikimi i strategjive të shkruara duan harmonizim shumë të mirë. Nuk mund të bëhet reforma vetëm nga ministri. Shëndetësia është një aksion multidimensional dhe askush në këto 17 vjet nuk e ka par si prioritet”, tha Solis. “Për mendimin tim gjendja e shëndetësisë sot është treguesi më dramatik i mungesës së vlerave të shoqërisë shqiptare. Banaliteti i së keqes që mbizotëron në Shqipëri shfaqet në mënyrën më kriminale në mjekësi”, tha Lubonja./tvklan.al Të ftuar: Leonard Solis ish-minister i Shëndetësisë, Nard Ndoka ministër i Shëndetësisë, Fatos Lubonja publicist, Elvana Hana drejtoreshë e ISKSH, Halim Kosova drejtor i "Mbretëresha Geraldinë", Petrit Vasili ish-zv.ministër i Shëndetësisë.

Lajme Arkiva - Leonard Solis mbledhje me komitetin e Etikes Mjeksore (09 tetor 1998)

171
0
0
00:00:47
26.04.2019

Arkiva - Tv Klan 1998-2012; Pamje ministri Leonard Solis takim me mjeket specialist. Në Ministrine e Shëndetësisë, Ministri Solis u takua me disa nga mjekët më të mirë për të folur në lidhje me Komitetin Kombëtar dhe Etikës Mjekësore. Pas aprovimit të Këshillit të Ministrave për ngritjen e këtij Komiteti, tani krerët e mjekësisë duhet të vendosin për anëtarët e tij synimet e Komitetit. Nga mjekët u propozuan që anëtarët të jenë intelektualë të fushave të ndryshme si mjekë, sociologë, biologë dhe deputetë. Aktiviteti i Komitetit Kombëtar i Etikës Mjekësore  do të konsistojë në disa fusha si në transplantimin e organeve , eksperimenteve mjekësore, mbrojtja e embrionit në organizmin njerëzor e të tjerë. Gazetar : Eduart Frangaj

Wake Up/ Kur vjen vaksina në Shqipëri? Leonard Solis: Jemi vend me fat, se jemi pjesë e Evropës

1393
10
1
00:19:38
17.12.2020

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

“Po kryeni një kr*m”, Leonard Solis thirrje të fortë Ministrisë së Shëndetësisë: Lejoni të bëhen...

2481
14
0
00:01:38
08.07.2020

Nëse informacioni i marrë nga kjo video ishte i vlefshëm për ju, atëherë klikoni 👍! Gjithashtu klikoni në butonin '𝙎𝙪𝙗𝙨𝙘𝙧𝙞𝙗𝙚' dhe tek 🔔 për të pasur njoftimet më te fundit në kohë reale dhe gjithashtu për videot e reja ! Këtu mund bëni donacion për punën tonë: 🔴 Gofundme: 🤍 © All rights reserved "ElokuentTV"

Wake Up/ Leonard Solis: Jo imunizimi natyrore nga COVID por vaksina është zgjidhja ndaj pandemisë

335
2
2
00:02:10
17.12.2020

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

PIOLO LLAMAS & CARLITO REYES vs. LEONARD SOLIS & JOHNJO ENRIQUEZ 🇵🇭 🏓

108
0
0
00:13:48
15.09.2021

Philippine Table Tennis 🇵🇭 🏓 VALBUENA INVITATIONAL 🇵🇭 🏓 PIOLO LLAMAS & CARLITO REYES vs. LEONARD SOLIS & JOHNJO ENRIQUEZ 🇵🇭 🏓 PLEASE SHARE, LIKE & SUBSCRIBE 🇵🇭 🏓

REACEPH JAMES & SAMANTHA BANDOJO vs. LEONARD SOLIS & JOHNJO ENRIQUEZ 🇵🇭 🏓

205
1
1
00:17:58
17.09.2021

Philippine Table Tennis 🇵🇭 🏓 VALBUENA INVITATIONAL 🇵🇭 🏓 REACEPH JAMES & SAMANTHA BANDOJO vs. LEONARD SOLIS & JOHNJO ENRIQUEZ 🇵🇭 🏓 PLEASE SHARE, LIKE & SUBSCRIBE 🇵🇭 🏓

Leonard Solis ne "Persona Grata" 24 Nentor 2014 Pjesa e dyte

228
0
0
00:17:16
12.01.2015

Leonard Solis ne "Persona Grata" 24 Nentor 2014 Pjesa e dyte Nen moderimin e Besi Londo Nje emision nga Vasilika Londo ne rrjetin e Radio Televizionit Shqiptar

Leonard Solis ne "Persona Grata" 24 Nentor 2014 Pjesa e pare

245
0
0
00:17:29
12.01.2015

Leonard Solis ne "Persona Grata" 24 Nentor 2014 Pjesa e pare Nen moderimin e Besi Londo Nje emision nga Vasilika Londo ne rrjetin e Radio Televizionit Shqiptar

Wake Up/ Revoltohet mjeku: 127 e leshit, nuk e kap dot kurrë...

3940
27
3
00:02:49
23.07.2020

Nga tre treguesit e përcaktuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Komiteti i Ekspertëve, njëri ka një muaj që është plotësuar; mesatarja ditore e numrit të rasteve tashmë e kalon 25 duke arritur gjatë korrikut në mesatarisht 84. Shumë shpejt mund të plotësohen edhe dy kriteret e tjerë; numri i personave të shtruar mund të kalojë 150 dhe ai i personave të shtruar në reanimacion mund të kalojë 25. Ka ekspertë që mendojnë se nëse asgjë nuk do të lëvizë, ka më shumë rrezik që pakënaqësia sociale dhe korrupsioni i mundshëm të fryjnë njëra-tjetrën dhe të krijojnë një pandemi më të madhe që do të kolapsojë jo vetëm sistemin shëndetësor, por gjithë modelet e tjera të qeverisjes politike e ekonomike në këtë vend. Kjo situatë mund të luftohet vetëm me hetim epidemiologjik dhe gjurmim të mirë të virusit, por sipas mjekut Leonard Solis, Institutit të Shëndetit Publik po i zihet fryma dhe nuk po e bën si duhet hetimin epidemiologjik. "Institutit të Shëndetit Publik po i zihet fryma. Duhet decentralizuar ky proces, sepse ISHP-ja nuk e përballon dot. Ata nuk kanë kohë të mendojnë sepse po bëjnë vetëm analiza. Ndërkohë që duhen decentralizuar çështja e laboratorëve dhe testimeve. Është një krim që qeveria nuk lejon spitalet private apo dhe qendrat e tjera shëndetësore të bëjnë testin, sepse edhe 127 është 12...leshi; nuk e merr dot kurrë dhe nuk e kap dot kurrë, dhe nuk ka as mundësi praktike kur thonë që marrim 3000 telefonata nuk ka mundësi praktike t'u përgjigjesh të gjithave. Pra duhet decentralizuar kjo çështje dhe t'i lënë mundësi ISHP-së të flasë më fort, më mirë, dhe të kryejë siç duhet ekzaminimet. Spitalet private aktualisht kryejnë testime me pikatore nga Instituti i Shëndetit Publik, pra me një fjalë kruhemi me thonjtë e tyre gjë që është e padrejtë."- tha i revoltuar mjeku Leonard Solis. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

Infektimi i personelit me COVID 19, Leonard Solis:Nuk kemi raste te Hygeia, ndiqet protokoll strikt

273
0
1
00:07:32
07.08.2020

Ditën e sotme u raportuar se Spitali Hygeja në Tiranë është kthyer në një vatër infeksioni sa i takon Covid 19. Burime bëjnë me dije për Fax News, se në mesin e të prekurve janë infermierë dhe staf mbështetës, të cilët iu përkasin kryesisht moshave të reja. Lidhur me këtë Drejtori Mjekësor i Spitalit Hygeja, Lonard Solis ka dhënë një intervistë për gazetaren e Fax News, Ema Shazivari teksa ka sqaruar se si qëndron e vërteta me infektimet në këtë spital. Ai tha se Hygeja është një spital i sigurt teksa ka radhitur edhe protokollin e masave që ndiqen por edhe lehtësirat që janë krijuar me lejimin e testimeve në spitalet private. Solis ka pohuar se ky spital nuk ka konstatuar raste infeksionesh brenda reparteve të tij, ndërsa shtoi se dhe në rastet kur pjesë e stafit mjekësor janë infektuar në familjet e tyre apo në aktivitetin e tyre privat, janë kontrolluar në detaje duke argumentuar se faqja e parë e çdo kartele pacienti është përgjigja negative për testin. “Kemi të certifikuar gjendjen e secilit nga personeli në spitalin tonë. Të gjithë pacientët që shtrohen në spitalin tonë faqja e parë e kartelës është testi negativ për Covid-19. Gjithçka nis me kryerjen e testit. Ne ndjekim rregullat, për personelin, sallat e operacionit. Herë pas herë kur infektohen në shtëpi apo në jetën jashtë spitalit, kontrollohet rreptësisht. Ne kemi kënaqësi që e kryejmë tashmë tamponin vetë, testin serologjik po ashtu. Ju kemi shërbyer popullit me devotshmëri edhe për personat që nuk kanë mundur të marrin shërbim diku tjetër. Kemi bërë diagnostikimin dhe me 127 i kemi nisur aty ku duhet. Me sistemin ambulator dhe për pjesën e urgjencës”. Soli ka komentuar edhe situatën me Covid në vend ku tha se është mjaft e vështirë dhe sugjeron që përveç testimeve në spitalet private ti jepet rëndësi mjekut të familjes si dhe të rajonalizohet procesi i gjurmimit dhe trajtimit të pacientëve në vend. “Shifrat po përshpejtohen do thosha se është në rënie të lirë. Përveç shtimit të testimeve do ju bëj thirrje njerëzve për kujdesin dhe zbatimin e masave. Kujdesi në dasma, kujdesi në vdekje. Kjo është një digë që është çarë dhe detyra jonë është që ujin ta m,brojmë vazhdimisht. Në Kosovë është edhe më lart deri në përmbytje. Mjekët po punojnë si heronj por të tregohet kujdes që të mos shkojmë në përmbytje. Ministria e Shëndetësisë ta decentralizojë këtë problem. Ndërkohë që janë hapur portat për testimet në spitalet private, do doja edhe rajonizimin e këtij problemi, Korça do doja ta menaxhonte vetë situatën në qarkun e vetë, Shkodra po ashtu. Edhe mjeku i familjes të paktën për këshilla. Në 20 veta 18-19 e kalojnë në shtëpi. Është lajm i mirë edhe për popullin edhe për spitalin kryerja e testeve në privat. Ne e testojmë pacientin dhe e largojmë nëse del pozitiv, . Këtu kryhen edhe lindje, që gruaja të jetë e sigurt. Ne bëjmë testimin e çdo pacienti dhe stafi. Është një vend i sigurt dhe një kontroll në dinamikë”, tha Solis.

Назад
Что ищут прямо сейчас на
Leonard Solis Phil Burnell explorerpage r обзор плагинов пайфер handmade knives rap vocal mixing иммунные сорта яблок dsw21 buxorocha mavrigi Jose benavidez sr موكب alex nasla sleepyone много micoscope Syrie Surron Upgrade мои Fisch essen Quarks