Enkel demi

Enkel demi смотреть последние обновления за сегодня на .

Adi Krasta në 'A Show' - Enkel Demi (15.11.2022)

3893
36
00:34:00
15.11.2022

Adi Krasta në 'A Show' Të ftuar: Enkel Demi, Ina Zhupa, Ylli Manjani, Aulon Kalaja dhe Sonela Pirani Autor: Adi Krasta Producent ekzekutiv: Rudin Feka Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #AdiKrasta #AShow

Enkel Demi tregon si u njoh me Mesila Doden: Kur e pashe ate, i perzura te gjithe nga zyra…

24962
113
00:03:23
21.03.2021

Të ftuar në rubrikën “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare kanë qenë një çift shumë simpatik. Bëhet fjalë për politikanen Mesila Doda dhe gazetarin Enkel Demi. Ata si rrallë herë kanë folur për jetën e tyre profesionale dhe private. I pyetur nga moderatori Ardit Gjebrea se si janë njohur, Enkel Demi tregon se kishin organizuar një takim në zyrën e tij dhe sapo e pa, dëshira e tij ishte të lidhej direkt me të, por nuk ishte aq e lehtë që të bënte Mesilën për vete, iu desh shumë punë. Ardit Gjebrea: Çfarë ke menduar për Mesilën në momentin e parë që e ke parë? Enkel Demi: Që duhet të lidhem patjetër me të? Ardit Gjebrea: Ouu, pse? Enkel Demi: Më bëri shumë përshtypje, unë po e prisja në zyrë, më kishin thënë që do bëja një takim me të, por nuk e njihja. Në momentin që u shfaq në mos gaboj në vitin 1993, sapo kishte hyrë vera, erdhi me një fustan deri në fund të këmbëve, një fustan veror, bionde, sy bojqielli, kur e pashë thashë uou ç’është kjo, domethënë mu duk sikur nuk ishe e Shqipërisë. E kisha planifikuar që takimin ta bëja me shumë njerëz , domethënë të kisha dhe nja 2-3 njerëz që punonin me mua dhe i përzura. Ardit Gjebrea: Gjërat mes jush rrodhën shpejt apo me qetësi? Enkel Demi: Jo dhe aq shpejt sa unë dëshiroja. Ardit Gjebrea: Ti doje që atë ditë besoj? Enkel Demi: Doja dhe të nesërmen, dhe të pasnesërmen, por jo nuk isha kaq i suksesshëm në fillim. Mesila Doda: Gjërat besoj se kanë pasur ritmin e tyre, por kanë qenë periudha të mbushura me ngjarje. Unë vija nga jashtë sepse studioja në Itali dhe gjatë asaj kohe punoja për Federatën e Rinisë shqiptare, Keli në atë kohë ishte kryetari i Forumit Rinor Republikan. Ka qenë një periudhë e shënuar me gjëra të mira dhe gjëra negative në atë kohë. Nëna ime u sëmur në atë kohë dhe më pas humbi jetën dhe kjo më mbajti akoma më gjatë në Tiranë dhe ajo kohë ka qenë që ne u lidhëm më shumë. Mesila tregon se më vonë u bënë shumë miq dhe dilnin shpesh nëpër klubet e Tiranës, kështu lindi dhe dashuria e tyre. /tvklan.al #EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tvklan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Enkel Demi filmon te emen dhe duke folur per nusen e saj Mesila Doden

134026
627
67
00:04:13
21.03.2021

#EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tvklan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Enkel Demi: Do tërhiqem nga ekrani, ky profesion nuk më fal kënaqësi/ Wake Up

1841
4
1
00:14:31
21.11.2022

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Blendi Salaj Enxhi Nasufi Neada Muçaj Autor: Blendi Salaj Gazetarë: Edlira Sulejmani, Vilma Kërçiku Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

Gjysma Ime - Kripe dhe Piper - Mesila Doda & Enkel Demi! (21 Mars 2021)

62414
305
00:49:07
21.03.2021

#EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim. #MesilaDoda #EnkelDemi Të ftuar në rubrikën “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare kanë qenë një çift shumë simpatik. Bëhet fjalë për politikanen Mesila Doda dhe gazetarin Enkel Demi. Ata si rrallë herë kanë folur për jetën e tyre profesionale dhe private. I pyetur nga moderatori Ardit Gjebrea se si janë njohur, Enkel Demi tregon se kishin organizuar një takim në zyrën e tij dhe sapo e pa, dëshira e tij ishte të lidhej direkt me të, por nuk ishte aq e lehtë që të bënte Mesilën për vete, iu desh shumë punë. Ardit Gjebrea: Çfarë ke menduar për Mesilën në momentin e parë që e ke parë? Enkel Demi: Që duhet të lidhem patjetër me të? Ardit Gjebrea: Ouu, pse? Enkel Demi: Më bëri shumë përshtypje, unë po e prisja në zyrë, më kishin thënë që do bëja një takim me të, por nuk e njihja. Në momentin që u shfaq në mos gaboj në vitin 1993, sapo kishte hyrë vera, erdhi me një fustan deri në fund të këmbëve, një fustan veror, bionde, sy bojqielli, kur e pashë thashë uou ç’është kjo, domethënë mu duk sikur nuk ishe e Shqipërisë. E kisha planifikuar që takimin ta bëja me shumë njerëz , domethënë të kisha dhe nja 2-3 njerëz që punonin me mua dhe i përzura. Ardit Gjebrea: Gjërat mes jush rrodhën shpejt apo me qetësi? Enkel Demi: Jo dhe aq shpejt sa unë dëshiroja. Ardit Gjebrea: Ti doje që atë ditë besoj? Enkel Demi: Doja dhe të nesërmen, dhe të pasnesërmen, por jo nuk isha kaq i suksesshëm në fillim. Mesila Doda: Gjërat besoj se kanë pasur ritmin e tyre, por kanë qenë periudha të mbushura me ngjarje. Unë vija nga jashtë sepse studioja në Itali dhe gjatë asaj kohe punoja për Federatën e Rinisë shqiptare, Keli në atë kohë ishte kryetari i Forumit Rinor Republikan. Ka qenë një periudhë e shënuar me gjëra të mira dhe gjëra negative në atë kohë. Nëna ime u sëmur në atë kohë dhe më pas humbi jetën dhe kjo më mbajti akoma më gjatë në Tiranë dhe ajo kohë ka qenë që ne u lidhëm më shumë. Mesila tregon se më vonë u bënë shumë miq dhe dilnin shpesh nëpër klubet e Tiranës, kështu lindi dhe dashuria e tyre. /tvklan.al SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tvklan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Xing me Ermalin 25 - Enkel Demi

49777
201
6
00:36:59
18.03.2017

Subscribe këtu: 🤍 Ermal Mamaqi Channel Email : info🤍xing.al WEB : 🤍xing.al Ermal Mamaqi Social 🤍 🤍 🤍 🤍

jamais vu enkel demi

1001
1
0
00:56:08
09.03.2013

Vizitoni 🤍oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota

Mesazhi i djalit te Enkel Demit, shkakton shume te qeshura ne studio! Ja çfare thote ai

111423
547
00:03:09
21.03.2021

#EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tvklan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Shperthejnë te qeshurat ne studion e Enkel Demit, çfare i shkaktoi | ABC News Albania

19757
134
19
00:01:10
12.06.2020

Eksperti  i ekonomisë Pano Sako ishte i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” për të komentuar miratimin e Eurobondit prej 650 milion eurosh. Mirëpo, krejt papritur në studion kanë shpërthyer të qeshurat. Ka qenë deklarata e deputetit Ervin Bushatit në studion e “Byro Politike”, që ka shkaktuar gaz në studio. Bushati deklaroi se “Shqipëria ka një performancë prej qeverisjes 10 herë më të mirë se Gjermania dhe 50 herë më mirë se Italia”. Teksa dëgjoi deklaratën e Bushatit, Sako e pati të pamundur të japë një koment, ndërsa nuk kontrollonte dot të qeshurën. Enkel Demi: Pse të duket komike? Pano Sako: (Vijon të qeshë) Enkel Demi: Në rregull, e shikoj se s’ke koment. Po të them faleminderit që erdhe në studio. (qesh) /abcnews.al Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

Enkel Demi opinionist ne BB-Vip ne Kosove?! Rrefehet gazetari i njohur | ABC News Albania

1236
8
0
00:21:49
19.10.2022

'ABC E MENGJESIT' eshte emisioni qe shoqeron fillimin e dites suaj qe prej qershorit te 2020. Ky emision transmetohet drejtperdrejt nga e hena ne te premte, nga ora 07.00 – 11.00. 'Abc e mengjesit' vjen ne ekranin tuaj ne drejtimin gazetarit te njohur Enkel Demi, moderatorit Alban Musa dhe gazetareve Bora Shahini, Romina Braho dhe Fabjola Demirneli. Aktualiteti i dites, intervista, debate, lajmet me te fundit, shtypi i dites, histori personale, reportazhe, informacione te dobishme, receta gatimi dhe shume argetim vijne çdo dite, nga e hena ne te premte, ne 'Abc e mengjesit', ne rreth 240 minuta transmetim te drejtperdrejt çdo dite. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

KAMERA E FSHEHTË/ “Piranjat” duan t’i prishin shkallën Kel Demit, qeshni me lot

168883
798
94
00:29:10
24.05.2022

Piranjat, i drejtuar nga Florjan Binaj dhe Arilena Ara është një emision i konceptuar si show investigativ. Temat e trajtuara me doza ironie dhe komiciteti, alternuar me dinamiken ne studio, e bejne unik kete format qe eksplorohet per here te pare ne Shqiperi. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnewsalbania#florjanbinaj#arilenaara

Historia ime - Enkel Demi rrefen jeten personale dhe profesionale dhe alteregon e tij si Tom Kuka!

9616
33
2
00:58:53
01.05.2020

#HistoriaIme Programi vjen nën drejtimin e Mirela Milorit, gazetares së njohur që na ka përcjellë informacione mbrëmjeve tona përgjatë 20 viteve, dhe rikthehet në #TvKlan, si moderatore dhe bashkëautore e këtij emisioni. #MirelaMilori SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Rudina - Enkel Demi, shkrimtari qe qendron pas pseudonimit Tom Kuka! (15 nentor 2018)

3097
17
1
00:30:43
15.11.2018

🤍tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN; Për dy vite me radhë askush nuk e njihte autorin me emrin "Tom Kuka" edhe pse u përfol që ai ishte një njeri i medias dhe shumë i njohur me publikun. Pas botimit të librit "Hire mbi Kalldrëm", Tom Kuka mbeti anonim në imazhin e tij. Por, pas suksesit të librit të parë një tjetër roman "Gurët e vetmisë" do të vinte për lexuesin shqiptar nga i njëjti autor me pseudonimin e Tom Kukës. Po kush është Tom Kuka? Në këtë roman të dytë, autori mendoi që të zbulojë identitetin e tij. Ai është Enkel Demi, i cili ishte i ftuar sot në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të na rrëfyer misterin e imazhit e tij, por edhe për romanin më të ri "Gurët e Vetmisë". “Unë edhe nga nëna edhe nga babai jam nga Filati. Në romanin “Gurët e vetmisë” motivet janë nga Çamëria. Normalisht janë njerëz të shpërngulur nga Çamëria, por jo me dëshirë. Nëna ime nuk lejohet të hyjë në qytetin e lindjes edhe pse ka ardhur vetëm 1 vjeç në Shqipëri. Padyshim ti jeton nën këtë lloj idej. Këtë libër kam nisur ta shkruaj në vitin 1992-93, por hoqa dorë sepse libri ishte shumë patetik. Libri kishte shumë inatë, shumë mllef dhe e kishte të përcaktuar mirë kush ishte personazhi pozitiv dhe ai negativ. Iu riktheva librit, por pa u referuar tek ai i pari dhe ribëra historinë. Ndryshe nga sa pritej kjo nuk është një histori urrejtje, në asnjë vend nuk përmend gjakësorët dhe nuk i mallkon ata. Kjo është një histori familjare që kërkon të tregojë se si njerëzit në rrethana të caktuara politike mund të humbin gjithçka kanë ndërtuar brez pas brezi. E shkruajta tani këtë histori sepse më duket shumë e ngjashme me ata që janë detyruar të lënë gjithçka dhe të largohen nga vendi i tyre. Është një roman për shqiptarët të cilët shpeshherë janë të detyruar të shpërngulen. Është edhe një roman për të tjerët që kanë fate të ngjashme, përmasat pastaj mund të jenë të frikshme. Tek e fundit Çamëria është një krahinë e madhe sa Kosova, por duke parë se çfarë ndodh në Irak tragjedia jonë rrudhet pak dhe bëhet më e vogël. Kur është themeluar shteti grek i cili në pjesën më të madhe është një shtet që është themeluar nga shqiptarët e Çamërisë dhe arvanitët. Në parlamentin grek gjuha zyrtare ka qenë shqipja, kjo është e faktuar dhe pjesa dërmuese kanë qenë shqiptarë. Në vitin 1913 në përroin e Selanit vriten krerët e familjeve të mëdha çame dhe deri në 1944 ka disa tentativa për të shkulur shqiptarët nga këto troje. Në vitin ’44 pastaj shqiptarët janë vrarë, prerë dhe larguar forcërisht. Unë jam pjesë e një fisi shumë të madh. Por babai im ka qenë 4 vjeç dhe nëna ime 1 vjeç kur kanë ikur nga Shqipëria. Ata kanë ardhur me idenë që do të ikin prap, nuk kishin dëshirë të qëndronin këtu”, tha Demi. Gjatë emisionit ai po ashtu zbuloi arsyen se përse kishte zgjedhur të ishte Tom Kuka si shkrimtar. “Kur botova librin e parë të them të drejtën nuk doja të botoja. Kisha frikë nga paragjykimi dhe mos nuk më merrnin seriozisht dhe dyshoja në cilësinë e letërsisë time. Dhe vendosa të dal me emrin Tom Kuka. Zgjodha emrin Tom Kuka sepse që nga 1992-93 Tom Kukën e kam patur personazh në vende të ndryshme dhe meqë kam kaluar një periudhë në Shkodër edhe nga pikëpamja e muzikalitetit më përshtatej dhe vendosa këtë”, tha Demi.

A ka dashnore?! Enkel Demi: Do ishte bukur …

15652
58
3
00:33:20
20.01.2021

- - - Gazetari Enkel Demi, njihet për një karrierë të gjatë në radio dhe televizion. Sot ishte i ftuar në emisionin “Ndryshe” në Top Albania Radio. Në një intervistë me Salsanon dhe Palomën, Enkel Demi vihet në pozitë të vështirë, kur pyetet për marrëdhëniet e tij me femrat e tjera. Gojët e liga thonë që Enkel Demi mund të ketë dashnore ose vajzat e reja që vijnë për të bashkëpunuar me të, iu ofron dashuri. I pyetur nëse ka ndonjë afrimitet me punonjëset e tij, Enkel Demi u betua që nuk ka ndodhur kurrë në jetën e tij që të ketë pasur gjera të kësaj natyre. Do ishte e bukur në qoftë se do të ndodhte dhe Keli do të ishte kaq trim… Nuk ka asnjë në gjithë këtë karrierë të gjatë, asnjë të vetme që të ketë ardhur dhe të jetë futur në një redaksi, ku unë të kem qenë i pranishëmose apo nëse unë kam qenë redaktor ose kryeredaktor dhe të kem bërë një favor të kësaj natyre. Gjithashtu shton se njerëzit janë prej mishi dhe kocke, por nuk e shikon veten si një subjekt shumë tërheqës. 🤍 🤍 🤍 #TopAlbaniaRadio #TopAlbaniaRadioPodcast #Ndryshe #EnkelDemi #SalsanoRrapi #Paloma

Enkel Demi per Mesilen: Ishte ftuar tek Opinioni, ne mengjes e pashe shtepine të rrethuar me polica

17283
87
00:04:51
21.03.2021

Pjesë e rubrikës “Gjysma ime” tek E Diela Shqiptare, është bërë një çift mjaft simpatik. Bëhet fjalë për politikanen e njohur Mesila Doda dhe Enkel Demi. Ata kanë bërë një intervistë mjaft të këndshme me moderatorin e njohur Ardit Gjebrea, ku nuk kanë munguar as humori dhe as batutat. I pyetur nga Ardit Gjebrea e a është e vështirë të jesh bashkëshorti i një politikane, ai u përgjigj duke dhënë një shembull, kur shtëpia e tij ishte rrethuar me policë. Ardit Gjebrea: Duke qenë bashkëshorti i një politikane, ka dhe momente protektive. Ka patur momente të vështira ku je trembur pas ndonjë debati të fortë që ka hasur Mesila? Enkel Demi: Kur Mesila është në studio televizive dhe para një debati, unë nuk e shoh. Nuk ma mban dhe nuk kam guxim. Sepse përveç faktit që t’i e ke njeriun tënd, e do fort atë, kushdo që është në pozicionin tim e kupton këtë gjë, unë i druhem debatit në Shqipëri i cili kaloj në fyerje personale ose nganjëherë ta sjellin aq ngushtë sa ti duhet të reagosh shumë fort. Edhe mua që jam në shtëpi, më vë në pozitë të vështirë, aq më tepër kur njeriu që e bën politikën është grua. Në përgjithësi në Shqipëri, gratë sulmohen ashpër ose denigrohen dhe akoma më keq, politikanë shumë të rëndësishëm të vendit të shkojnë deri në konotacione të natyrës seksuale, gjë që ty të vë më në pozitë të vështirë. Unë vetë mundohem të mos ta shoh ose ta shoh të nesërmen kur gjakrat të jenë ulur. Më ka ndodhur dhe prej punës që bëj sepse unë çohem shumë herët, çohem diku nga ora 4-4:30 sepse bëj emision mëngjesi dhe shpesh i humb debatet e darkës dhe i shoh në mëngjes. Një herë do shkoja në punë, ajo do merrte pjesë në një studio, madje këtu në Klan ka qenë, tek Opinioni. Çohem, bëj gjërat e mia dhe dal për të marrë makinën që të shkoj në punë. Shoh shtëpinë të rrethuar me policë. Mbi të gjitha shoh një polic tek dera ime, i thashë për çfarë jeni këtu dhe më tha më ka thënë shefi që të ruajmë shefen. I thashë kë shefe dhe nga kush po e ruani (qesh)? Pastaj kam shkuar, kam bërë emisionin dhe jam kthyer, gjë që nuk e bëj asnjëherë. I lashë të tëra dha erdha në shtëpi sepse nuk doja ta zgjoja që në 5 të mëngjesit, kur dilja vetë dhe i thashë çfarë ka bërë vaki, çfarë ka ndodhur? Mesila Doda: Kjo është një pyetje që Keli e bën shumë shpesh. Kthehet në mëngjes nga puna dhe më thotë çfarë ke bërë mbrëmë moj grua (qesh). /tvklan.al #EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tvklan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Opinion - "Guret e vetmise" nga Tom Kuka (Enkel Demi)! (06 nentor 2018)

11077
39
2
00:18:11
06.11.2018

🤍tvklan.al Emision LIVE nga Blendi Fevziu në KLANHD & TVKLAN ; Të ftuar: Enkel Demi

TRONDIT Enkel Demi dhe tregon me çfarë po përballet ditët e fundit: Jam mbyllur në vetvete se …..

1858
7
0
00:01:23
09.12.2022

Gazetari Enkel Demi ka ironizuar largimin e kolegëve të tij nga puna. Në një fragment disa sekondësh, gazetari pyetet nga moderatorja se përse ka qenë i mbyllur në vetvete si një luan që është në hosroskop. Demi thotë se s’ka më miq se ia kanë hequr nga puna dhe ndaj ndihet i mbyllur në vetvete.

PA RROTLLA ENKEL DEMI

179
4
0
00:43:43
27.10.2020

PA RROTLLA ENKEL DEMI

FIFTY FIFTY Quiz Game Show BEST OF me Enkel Demi

9513
30
2
00:48:13
21.12.2015

Moderator Enkel Demi

Shqiptarja që lexon në gjumë: "Më foli Zoti në ëndërr, porositë mi dha me një zarf të verdhë" | ABC

187142
1885
770
00:47:50
19.09.2022

'ABC E MENGJESIT' eshte emisioni qe shoqeron fillimin e dites suaj qe prej qershorit te 2020. Ky emision transmetohet drejtperdrejt nga e hena ne te premte, nga ora 07.00 – 11.00. 'Abc e mengjesit' vjen ne ekranin tuaj ne drejtimin gazetarit te njohur Enkel Demi, moderatorit Alban Musa dhe gazetareve Bora Shahini, Romina Braho dhe Matilda Zaimi. Aktualiteti i dites, intervista, debate, lajmet me te fundit, shtypi i dites, histori personale, reportazhe, informacione te dobishme, receta gatimi dhe shume argetim vijne çdo dite, nga e hena ne te premte, ne 'Abc e mengjesit', ne rreth 240 minuta transmetim te drejtperdrejt çdo dite. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

Të dy të dehur, Enkel Demi dhe Alban Dudushi kujtojnë puntatën ku ishin tapë!- Ëndërrtjerrësit

12651
54
1
00:02:36
23.01.2022

Për herë të parë, ata do të bëhen të gjithë bashkë! Çdo të diel, në orën 21:00, vjen "Ëndërrtjerrësit". Kujtime e të pathëna, pamje të patransmetuara kurrë më parë dhe një ribashkim i atyre që e kanë bërë Top Channel ekranin e të gjithë shqiptarëve. Nën moderimin e Ori Nebijaj, personazhet më të dashur të ekranit, por edhe ata që qëndrojnë pas kamerave, do të rrëfehen për 20 vitet e televizionit më të madh në vend, që përmes lajmeve e programeve, ka folur për të gjithë, me gjuhën e të vërtetës dhe ngjyrat e argëtimit. Nga vizioni i Presidentit të ndjerë, Z. Dritan Hoxha, tek transmetimet e para e deri tek prapaskenat e programeve të sotme, gjithë çfarë ka shenjuar këto 20 vite, vjen nën sytë e figurave që do të tregojnë historinë e tyre dhe përmes saj historinë e një televizioni që bëri historinë tuaj. Moderatore: Ori Nebijaj Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Ëndërrtjerrësit#TopChannel#TopChannel20vjet

Enkel Demi: Shqiptarëve u mungon dashuria për njëri-tjetrin/ Wake Up

305
0
2
00:02:10
21.11.2022

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Blendi Salaj Enxhi Nasufi Neada Muçaj Autor: Blendi Salaj Gazetarë: Edlira Sulejmani, Vilma Kërçiku Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

Enkel Demi rrëfen edicionin zero të lajmeve: “Edicioni i sherrit, më bënë leckë!”- Ëndërrtjerrësit

6335
26
0
00:05:45
23.01.2022

Për herë të parë, ata do të bëhen të gjithë bashkë! Çdo të diel, në orën 21:00, vjen "Ëndërrtjerrësit". Kujtime e të pathëna, pamje të patransmetuara kurrë më parë dhe një ribashkim i atyre që e kanë bërë Top Channel ekranin e të gjithë shqiptarëve. Nën moderimin e Ori Nebijaj, personazhet më të dashur të ekranit, por edhe ata që qëndrojnë pas kamerave, do të rrëfehen për 20 vitet e televizionit më të madh në vend, që përmes lajmeve e programeve, ka folur për të gjithë, me gjuhën e të vërtetës dhe ngjyrat e argëtimit. Nga vizioni i Presidentit të ndjerë, Z. Dritan Hoxha, tek transmetimet e para e deri tek prapaskenat e programeve të sotme, gjithë çfarë ka shenjuar këto 20 vite, vjen nën sytë e figurave që do të tregojnë historinë e tyre dhe përmes saj historinë e një televizioni që bëri historinë tuaj. Moderatore: Ori Nebijaj Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Ëndërrtjerrësit#TopChannel#TopChannel20vjet

Enkel Demi: Kur ishim te vegjel Edi Ramen e rrihnim gjithmonë në lagje, tani do te marre hak

43218
255
237
00:05:19
11.03.2021

Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

“Zbuloj e përgjoj ku ndodhesh me një qime floku”, Ajnshtajni shqiptar shpik paisjen e rrallë

7473
34
11
00:14:17
08.12.2022

'ABC E MENGJESIT' eshte emisioni qe shoqeron fillimin e dites suaj qe prej qershorit te 2020. Ky emision transmetohet drejtperdrejt nga e hena ne te premte, nga ora 07.00 – 11.00. 'Abc e mengjesit' vjen ne ekranin tuaj ne drejtimin gazetarit te njohur Enkel Demi, moderatorit Alban Musa dhe gazetareve Bora Shahini, Romina Braho dhe Fabjola Demirneli. Aktualiteti i dites, intervista, debate, lajmet me te fundit, shtypi i dites, histori personale, reportazhe, informacione te dobishme, receta gatimi dhe shume argetim vijne çdo dite, nga e hena ne te premte, ne 'Abc e mengjesit', ne rreth 240 minuta transmetim te drejtperdrejt çdo dite. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

“30 vjet qe rrugetoj me te, shoqja ime me e mirë”, Enkel Demi mesazh emocionues per Mesilen | ABC

1832
10
6
00:02:51
07.04.2021

Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

"Me le pa martuar Enkel Demi", si nisi "ABC e Mengjesit" kete te enjten | ABC News Albania

686
2
0
00:16:53
10.02.2022

'ABC E MENGJESIT' eshte emisioni qe shoqeron fillimin e dites suaj qe prej qershorit te 2020. Ky emision transmetohet drejtperdrejt nga e hena ne te premte, nga ora 07.00 – 11.00. 'Abc e mengjesit' vjen ne ekranin tuaj ne drejtimin gazetarit te njohur Enkel Demi, moderatorit Alban Musa dhe gazetareve Bora Shahini, Romina Braho dhe Matilda Zaimi. Aktualiteti i dites, intervista, debate, lajmet me te fundit, shtypi i dites, histori personale, reportazhe, informacione te dobishme, receta gatimi dhe shume argetim vijne çdo dite, nga e hena ne te premte, ne 'Abc e mengjesit', ne rreth 240 minuta transmetim te drejtperdrejt çdo dite. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

Enkel Demi: Rama rrugaç, s’i dalin llogaritë për mandatin e tretë

14661
155
56
00:19:49
01.04.2021

#rtvora #intervista Gazetari dhe analisti i njohur Enkel Demi ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e RTV Ora për të komentuar retorikën dhe gjuhën ofenduese dhe nervozizmin që kryeministri Edi Rama po shfaq në këtë fushatë zgjedhore të 25 prillit. Beti Njuma: Çfarë ishte ai gjesti i kryeministrit që e pamë mbrëmë vonë në darkë dhe u drejtohej të rinjve shkodranë? Enkel Demi: Nuk është hera e parë që ka këtë lloj komunikimi me publikun. E ka bërë dhe në një tubim në sheshin “Skënderbej”, e ka bërë dhe Parlament. Kjo tregon se kjo është edukata e tij. Një njeri që ngre gishtin e mesit për të shpotitur disa qytetarë – që në fakt ishin mospërfillës, as po e ngacmonin, por dhe po të kishte është e pajustifikueshme – tregon se ai është rrugaç.. sillet si rrugaç pasi rri me rrugaçë Beti Njuma: Mos po e etiketon pak rëndë kryeministrin. Se kishe një shkrim pak kohë më parë, ku e ke quajtur “legeni që rre gratë”. Mos po i bie shumë në qafë kryeministrit? Enkel Demi: Nuk i bie shumë në qafë. Nëse ai do të sillej normalisht me njerëzit ne do i drejtohemi në mënyrën që ai meriton. Të jesh kundërshtar politik është tjetër gjë, por të jesh kundra një rrugaçi, cubi e banditi është tjetër gjë. Më thuaj cili kryeministër i botës i drejtohet popullit dhe zgjedhësit të tij me këtë mënyrë. Për mua ai është një rrugaç dhe me një rrugaç duhet të flasësh në këtë mënyrë. Beti Njuma: Çfarë e ka e ashpërsuar deri në këtë pikë gjuhën? Përse është kaq nervoz tani që thotë se do fitojë mandatin e tretë? Enkel Demi: Ai e di më mirë se unë se nuk i dalin llogaritë se nuk e merr dot mandatin e tretë. Dhe kjo shprehet me nervozivimin e tij. Kjo shprehet me nervozizmin e tij. Këtu jemi në paradoks, ku qeveria bën fushatë negative e opozita bën fushatë pozitive. Beti Njuma: A bën mirë opozita që nuk i përgjigjet me të njëjtën monedhë gjuhës fyese e bulliste të kryeministrit Enkel Demi: Muaj më përpara mendoja se opozita duhej të ishte më agresive edhe në verbin e saj, por sot e kuptoj që qëndrimi i opozitës në këtë mënyrë që merret me premtimet, programet thjesht e nervozojnë atë dhe nuk ka më mirë se të jesh tani në opozitë dhe të kesh përballë një kundërshtar të nervozuar. Nëse në Shkodër ku e pritën mirë dhe jo keq, ai bën këtë lloj veprimi në një ditë të bukur kur nuk e kanë provokuar tregon që nuk është në vete. Kjo vetëm i shton pikë opozitës. Atë po e shqetëson më shumë një njeri që nuk ia thotë kush emrin këtu, Antonio Notto. Sepse në letrat e matjet që Noto bën e del humbës. Pikërisht këtë sondazh që nuk e kontrollon dot atë mund ta çojë në.. (nderhyn gazetarja) Beti Njuma: Kam përshtypjen se ai nuk kontrollon dot as raportin e TIA apo DASH të cilat kanë qenë tepër të ashpra për mënyrën e qeverisjes së Shqipërisë. A duhej të jepte llogari në fushata elektorale Enkel Demi: Ato janë shuplaka. Unë e kam thënë nëse këto dy raporte të botuara brenda ditës do të publikoheshin diku gjetkë ai nuk do të ishte më kryeministër, do të ishte larguar nëse do të kishte një cipë, por këtë pjesë bën sikur nuk dëgjon. Sikur ka bërë sikur nuk ka dëgjuar mesazhin troditës të Elez Biberaj. Një zë shumë të rëndësishm në DASH. Të gjitha këto mblidhen brenda personalitetit të tij dhe del nga shinat edhe me njerëz të zakonshëm. E ke vënë re kur dikush nuk i bindet e sulmon mundohet ta fyejë ta ofendojë. Madje nëse ka ndonjë lloj pushteti në sipërmarrje mundohet ta shkatërrojë. Ne jemi në televizionin e njeriut që ai është munduar ta shkatërrojë. A e kupton sa jashtë normales është ky njeri. Dhe po ta vësh re të vetmen shpresë që ka edhe ditën e zgjedhjeve por edhe para apo mënyrën si po qeveris është dhuna. Ai mendon se do të imponohet me dhunë. Ky është problemi i këtij njeriu uroj që Rilindasit të mos e ndjekin deri në fund në këtë lloj aventure. Lajmet më të fundit të përgatitura nga redaksia e televizionit. Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍 Për më shumë na ndiqni në: 🤍oranews.tv

BE coffee - I ftuar - Enkel Demi (20 janar 2019)

1510
4
1
00:10:57
21.01.2019

🤍tvklan.al Spektakel humori nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN me Besart Kallaku, Erion Isai & Olsi Bylyku

A do të pranojë Enkel Demi rryshfetin për të sjellë gjyshen e sëmurë në emision?

28796
116
2
00:04:03
22.12.2021

- - - Telefonata kurth këtë të martë erdhi si gjithmonë me plot humor dhe shumë "Ndryshe". A do të bjerë gazetari pre e kurthit? Salsano Rrapi Adi Pojana Dj Vini 🤍 🤍 🤍 #TopAlbaniaRadio #TopAlbaniaRadioPodcast #Ndryshe

Enkel Demi: Nje nga ditet e mia me te trishta ka qene kur i hapen kafken Edi Rames| ABC News Albania

44431
263
135
00:07:04
18.05.2020

Teatri Kombëtar u shemb mëngjesin e së dielës duke hasur në kundërshtimin e artistëve, qytetarëve dhe aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Në “ABC e Mëngjesit”, gazetari Enkel Demi ka denoncuar dhunën e përdorur nga policia gjatë protestës, ndërsa u shpreh: "Nuk besoj se baba i tyne i ka rraf, por dje i ka rrah baba i kombit". Për gazetarin Enkel Demi është i papranueshëm fakti që kryeministri Rama i është përgjigjur komentuesve në rrjetet sociale se gjatë protestës së ndodhur mëngjesin e të dielës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, nuk ka pasur përdorim të dhunës. “Ajo dje ka qenë një gjë e bërë gati. Policët kanë qenë pa shenjat e tyre identifikuese. Të hedhësh në terren Policë pa shenja identifikuese ka vetëm një arsye, që të mos kesh mundësi të ankohesh”, tha Enkel Demi. Ndërsa më tej shtoi: "Drejtuesit e Policisë kanë shfrytëzuar disa njerëz të cilët i kanë lënë 12 , 13 apo 14 orë pa bërë ndërrime. Në kushtet ku ditën e djeshme çdo gjë ka qenë e mbyllur. Pavarësisht se dua ta them që jo të gjithë ishin të zellshëm, ata të cilët janë policë të zellshëm, kam bindje absolute që janë policë politik. Ata që kanë një karrierë mbi supe mundoheshin ta shmangin. Është përdorur një metodologji e para vitit 90’ që edhe policët të ishin të brishtë në momentin që kanë ndërhyrë sepse të qëndrosh, pa pirë , pa ngrënë, në këmbë 12 orë nën presionin e turmës, reagimi mund të ishte vetëm i tillë, pavarësisht se nuk dua të justifikoj policët, thjesht po them metodologjinë e përdorur", u shpreh gazetari. Lexo edhe: “Cila dhunë policore apo e ke me të dëgjuar nga televizori”, Rama u përgjigjet qytetarëve: Do më kujtoni! Gjithashtu ai kujtoi edhe ngjarje të kaluara, në një moment ka përmendur edhe përdorimin e dhunës ndaj kryeministrit Edi Rama. “Një nga ditët e mia më të trishta , besoj edhe e jotja ka qenë kur kanë rrahur Edi Ramën, kur i hapën kafkën Edi Ramës", tha Demi. "Ne kemi qenë në atë kohë, ata të paktë zëra të dobët , sepse në atë kohë nuk ka pasur as media që të denonconin atë dhunë barbare. Edi Rama duket se është kompleksuar nga druri që ka ngrënë dikur sepse nuk ka mundësi që të dalë në televizion dhe të thotë se nuk ka pasur dhunë. Kjo është shumë e rëndë, për vetë atë", u shpreh Enkel Demi. Sakaq Enkel Demi u shpreh se mbetet tronditës fakti që këtë ta thotë një njeri që ka qenë viktimë e dhunës policore./abcnews.al Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

“Na shembën në dru” te rinjtë rrëfejnë dhunën pas arrestimit për protestën ku... s'ishin | ABC News

11476
111
10
00:20:26
06.10.2022

'ABC E MENGJESIT' eshte emisioni qe shoqeron fillimin e dites suaj qe prej qershorit te 2020. Ky emision transmetohet drejtperdrejt nga e hena ne te premte, nga ora 07.00 – 11.00. 'Abc e mengjesit' vjen ne ekranin tuaj ne drejtimin gazetarit te njohur Enkel Demi, moderatorit Alban Musa dhe gazetareve Bora Shahini, Romina Braho dhe Fabjola Demirneli. Aktualiteti i dites, intervista, debate, lajmet me te fundit, shtypi i dites, histori personale, reportazhe, informacione te dobishme, receta gatimi dhe shume argetim vijne çdo dite, nga e hena ne te premte, ne 'Abc e mengjesit', ne rreth 240 minuta transmetim te drejtperdrejt çdo dite. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

Ja çfarë i thanë njëri-tjetrit Monika Stafa dhe Enkel Demi, pas edicionit të parë!- Ëndërrtjerrësit

5762
21
2
00:04:08
23.01.2022

Për herë të parë, ata do të bëhen të gjithë bashkë! Çdo të diel, në orën 21:00, vjen "Ëndërrtjerrësit". Kujtime e të pathëna, pamje të patransmetuara kurrë më parë dhe një ribashkim i atyre që e kanë bërë Top Channel ekranin e të gjithë shqiptarëve. Nën moderimin e Ori Nebijaj, personazhet më të dashur të ekranit, por edhe ata që qëndrojnë pas kamerave, do të rrëfehen për 20 vitet e televizionit më të madh në vend, që përmes lajmeve e programeve, ka folur për të gjithë, me gjuhën e të vërtetës dhe ngjyrat e argëtimit. Nga vizioni i Presidentit të ndjerë, Z. Dritan Hoxha, tek transmetimet e para e deri tek prapaskenat e programeve të sotme, gjithë çfarë ka shenjuar këto 20 vite, vjen nën sytë e figurave që do të tregojnë historinë e tyre dhe përmes saj historinë e një televizioni që bëri historinë tuaj. Moderatore: Ori Nebijaj Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Ëndërrtjerrësit#TopChannel#TopChannel20vjet

Enkel Demi mbyll emisionin ne nje menyre te pazakonte! | ABC News Albania

32762
90
8
00:01:43
23.02.2021

Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

Enkel Demi "provon fatin" ne Kutia e fundit (Taksi e rezervuar)

5271
19
1
00:12:49
01.08.2020

#TaksieRezervuar #EnkelDemi #KutiaeFundit (11 dhjetor 2004) Një program nga Rudina Magjistari, Julian Napoloni dhe Eduart Oga Prezantoi: Rudina Magjistari Me pjesëmarrjen e Leonard Bombaj, Salsano Rrapi dhe Anita Shelpo SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund ti ndiqni edhe në faqen 🤍

'Mos i fol shoferit' nga Rudina Dembacaj - I ftuar Enkel Demi

10030
53
9
01:15:33
02.02.2019

#oranews #mosifolshoferit #rudinadembacaj Follow Ora News Subscribe To "Ora News" on Youtube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on Youtube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from "Ora News" click HERE 🤍oranews.tv Like "Ora News" on Facebook HERE 🤍 Follow "Ora News" on Instagram Here 🤍 Follow "Ora News" on Twitter 🤍 Follow "Ora News" on Google+ HERE 🤍

Zone e Lire - The Best Of 2012 (BEJTE VIP & ENKEL DEMI & KRISTI PINDERI)

8600
20
0
01:06:49
17.02.2013

Facebook: 🤍 Emision LIVE nga Arian Cani, cdo te premte 21:00 ne RTVKLAN & KLANHD

Albani nuk ka uje ne shtepi, Enkel Demi merr Veliajn ne telefon| ABC News Albania

10928
46
11
00:02:09
02.07.2020

Këtë të enjte në emisionin “Abc-ja e Mëngjesit” moderatorja Sibora Bitri teksa po fliste për problemin e Alban Musaj, për mungesën e ujit në shtëpi, gazetari Enkel Demi ka telefonuar live kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. “Albani thotë se që kur ka filluar emisioni i mëngjesit duke u çuar herët, kam vënë re që në shpi në mëngjes nuk kam ujë. Alban mos ndoshta nuk ke patur asnjëherë ujë në 5 të mëngjesit dhe thjesht je zgjuar me vonesë?”, tha moderatorja. “Duhet të marrim dikë nga Bashkia….vetëm këtë kam kuptuar që në mëngjes nuk kam ujë”, tha Albani. “Kjo është e tmerrshme që të mos kesh ujë në mëngjes”, tha gazetari teksa po telefononte kryebashkiakun, por ky i fundit nuk u përgjigj. /abcnews.al Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

Enkel Demi i kujton kryeministrit "Refleksionet", replika pse Rama i sotem nuk eshte ai i djeshmi

5655
43
26
00:04:27
06.05.2020

Gjatë intervistës në studion e Abc News, Enkel Demi i kujtoi kryeministrit Rama librin "Refleksione" të botuar nga kryeministri në fillim të viteve '90 duke replikuar gjithashtu mbi "Ramën" e djeshëm dhe atë të sotmin, i cili nuk ngjan sipas gazetarit. Demi e pyeti Ramën gjithashtu se përse nuk e jepte dorëheqjen tani, por kryeministri tha se ishte detyra e tij të qendrontë në këtë post. Biseda:   Enkel Demi: Je në njëfarë mënyre sundimtar, ja u them në sy këtë. Pse nuk e lexon librin Refleksione? Edi Rama: Është herët të lexoj librat e mi Enkel Demi: Mendoj se leximi i atij libri në këtë moment është i duhuri. Nëse Edi Rama që në atë kohë shkruante me Edi Ramën sot ka ndryshim të madh .. Edi Rama: Duhet të vij nesër gjykimi për këta të dy. Enkel Demi: Unë mëngjes për mëngjes çohem herët, shoh shumë shpesh që diku nga ora 6 botoni ndonjë frazë nga librat e shenjtë, dom Dom Marjan Paloka ka thënë në një intervistë të para do ditëve: “…ndryshimi i botës është i mundur, por jo si rrjedhojë e pandemisë. Si, atëherë? Me anë të shikimit. Duke i hequr sytë nga mbinjeriu e duke i kthyer te njeriu. Nëse i mbajmë sytë te mbinjeriu, na pushton errësira. Nëse i mbajmë te njeriu, na çliron drita...”. Juve jeni mbinjeriu apo njeriu? Edi Rama: Jam i sigurtë që nëse i mbani sytë te njeriu dhe jo tek mbinjeriu do të kuptoni se unë jam njeri. Unë sot i kam sytë tek ata që nuk janë personazhe publike dhe janë në rrjetin tim social me të cilët unë debatoj, përplasem pa pushim jo se kam diçka personale me ta por se i shoh ata si pjesë e detyrës. Nëse me mbinjeriun ju ngatërroni gjatësinë time, unë ju them qe unë jam njeri me boshllëqet e veta. Enkel Demi: Me mbinjeriun unë ngatërroj Edi Ramën sepse ai është sundimtar Edi Rama: Nuk jam sundimtar, kam fatin dhe taksiratin nuk do doja të isha në një pozicion të tillë aq më tepër në këtë kohë. Enkel Demi: Pse se jepni dorëheqjen nëse nuk doni të jeni kryeministër Edi Rama: Jo por nuk është kështu, detyra ime është të qëndroj në front jo ta braktis. Nëse ju do lidheshin me covidin edhe ti merrnit fjalën që ai largohet nesër, nëse unë largohem sot, unë do e bëja, por unë nuk jam nga ata që tërhiqem nga fusha e betejës, unë i vazhdoj deri në fund./abcnews.al Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

Назад
Что ищут прямо сейчас на
enkel demi ame app end of empires гигиена после дефекации laravel основы криптовалюта kafka brokers nockis Челленджер ГЕРОИ ТВИЧА неделимы VAY VAY Rich VS Broke веселая семейка Yamil Bukele Касым Жомарт Токаев fh5 leaked cars лисичка venge io Ear